Wyjazdowe zwycięstwo seniorów na pożegnanie sezonu

Przebój Wolbrom - Grębałowianka Kraków 1:2 (0:2)

0:1 Lampart 16, 0:2 Krawczyk 45, 1:2 ?? 61

Kartki żółte: Lis i Liberacki (G)

Grębałowianka: Herdzik - Franczak, Jańczyk, Lis (77 Walczak), Wietrak (65 Kaczmarski), Liberacki, Kobiec (62 Siedlecki), Krawczyk, Kozioł (90 Skalski), Kowalski (55 Frydecki), Lampart

Zasłużone zwycięstwo podopiecznych trenera Tomasza Bernasa, chociaż były wątpliwości w pewnym okresie czasu drugiej odsłony meczu, kiedy z prowadzenia 2:0 Grębałowianki zrobiło się w 61, po rzucie wolnym, 1:2, zaś w 70. minucie karnego dla miejscowych wybronił Herdzik.

Pierwsza połowa wyraźnie z przewagą dla gości i prowadzenie 1:0 w 16. minucie po wyłuskaniu piłki bramkarzowi Lampart trafia do "pustaka".  W 44. minucie powinno paść podwyższenie prowadzenia po akcji Krawczyk - Lampart i w sytuacji sam na sam broni bramkarz gospodarzy wybijając futbolówkę na korner. W ostatniej już minucie tej odsłony meczu ponowny korner, tym razem z drugiej strony boiska i stały wykonawca Krawczyk podjął uderzenie lewą nogą i trafił bezpośrednio do siatki. Prowadzenie 2:0 Grębałowianki, przerwa i dobra gra na początku drugiej odsłony zawodów. Ale coś się zacięło w grze defensywnej po kwadransie gry. W 61. minucie akcja ofensywna Przeboju zakończona faulem tuż przed linią pola karnego i rzut wolny zamieniony w gola. Bramka kontaktowa dodała większego wigoru miejscowym i to oni częściej byli na połowie gości. W jednej z tych akcji ofensywnych ponowny faul na napastniku, tym razem w polu karnym, który wykonany dobrze, ale jeszcze lepiej wybroniony przez bramkarza Herdzika. Więcej sytuacji bramkowych Przebój już nie miał, zaś Grębałowianka mogła podwyższyć prowadzenie, strzał Franczaka w 75 i Jańczyka uderzenie piłki głową były bliskie celu.
Zwycięstwo Grębałowianki przypieczętowało 5 pozycje w tabeli, a ostatnie wyniki w lidze rozstrzygnęły, kto będzie drugim spadkowiczem, obok Strażaka Przybysławice. Zwycięstwo w Kocmyrzowie 2:1 Piliczanki Pilica, przy równoczesnej porażce Bolesława Bukowno 0:1 w Zielonkach zdecydowało o spadku zespoły z Bukowna.  (tekst i zdjęcia Zdzisław Wagner)